„Zombeavers” — recenzja filmu

Źródło: http://www.thehollywoodnews.com/2014/10/20/the-top-10-movie-animals/

Lubię Bardzo Złe Horrory. A jeszcze bardziej lubię Bardzo Złe Horrory oglądane w bardzo dobrym towarzystwie. Dlatego też z przyjemnością obejrzałam film „Zombeavers”.

Fabuły, rzecz jasna, łatwo się domyślić: trzy studentki — blondyna, okularnica i ta trzecia — i trzech studentów — blondyn, brunet i zjarany koleś w czapce — podczas weekendu w domku letniskowym musi zmierzyć się ze zgrają krwiożerczych zmutowanych bobrów-zombie. Tylko jednej osobie udaje się pomimo klasycznych przeciwności losu (brak dostępu do działającego telefonu, przeszkoda na drodze uniemożliwiająca ucieczkę samochodem) umknąć tym potwornym kreaturom o należycie nieprzekonującym wyglądzie.

Tu jednak kończy się słodka przewidywalność, będąca tak wielką zaletą tego typu produkcji. Bohaterowie bowiem, wbrew utartym schematom, nie postanawiają się rozdzielić (no dobra, postanawiają, ale na dwie grupy, a to się nie liczy. Nikt samotnie nie pałęta się po lesie ani nigdzie indziej, co stanowi wszak kluczowy element), nikt też nie schodzi po stromych schodach do ciemnej piwnicy. Ba, domek nie jest w ogóle podpiwniczony! Uważam, że to spore niedopatrzenie ze strony twórców, podobnie jak fakt, że pomocny lokals ze strzelbą nie wydaje się początkowo groźny ani niebezpieczny dla bohaterów. Co więcej, typowanie, kto zginie pierwszy, jest znacznie utrudnione, występuje bowiem etap pośredni: przemiana, niekiedy pośmiertna, czasem jednak występująca jedynie po pogryzieniu, w bobrołaka-zombie.

Mimo tych niewątpliwych minusów, film dostarcza dokładnie takich wrażeń, jakich łaknie każdy fan tego typu produkcji. Zawiera też wielce pouczający morał. Jaki? O tym przekonajcie się sami!

Ocena: 3,5/5

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “„Zombeavers” — recenzja filmu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s