Przebranie na halloween — ilustrowany poradnik praktyczny

img_6552aNie wiem, jak tam wasze plany na nadchodzące dni, ale ja jestem, jeśli chodzi o świętowanie, otwarta na wszelkie propozycje. Chwilowo planuję tylko dwie tury grobingu, ale że zagrożenia duchowe, czymkolwiek miałyby być, nie są mi straszne, wszelkie elementy halloweenowe przyjmę chętnie. Mało tego! Sama jeszcze taki element pod postacią poniższego poradnika dorzucę.

Od razu zaznaczam, że nie jest to kompletne przebranie. Samą fryzurę można wykorzystać jako uzupełnienie makijażu Sugar Skull lub jako element charakteryzacji na Fridę Kahlo. Ja tworząc tę instrukcję, myślałam o opcji drugiej, bowiem chciałam się za nią przebrać już od jakiegoś czasu. Zainspirowała mnie wizyta u kosmetyczki. (Czasem inspiracja czai się w nieoczekiwanych miejscach i co poradzisz?)

Jeśli ma się głębokie przekonanie, że na Halloween musi być strasznie, zawsze można iść w stronę ducha Fridy Kahlo, Fridy Kahlo zombie, Fridy Kahlo wampirzycy i tak dalej. Zasadniczo dodanie elementu jakiejś formy prowadzenia życia pozagrobowego do jakiejkolwiek postaci, czy to autentycznej, czy wymyślonej, znacznie poszerza wachlarz kostiumowych możliwości. Do rzeczy zatem!

img_6508a
Do wykonania fryzury potrzebne będą: grzebień, kilka wsuwek (dokładna ich liczba to już kwestia włosów i preferencji), dwie gumki, kwiatki z materiału i wstążka, chusta lub szal (cokolwiek, ważne, żeby było długie, kolorowe i relatywnie wąskie. Kwadratową chustę należy w tym celu złożyć w rulon).

img_6510aaW pierwszej kolejności wykonujemy przedziałek przez środek głowy — poradzenie sobie z tyłem nie jest łatwe, dlatego mój wyszedł trochę krzywy. Włosy związujemy tymczasowo przynajmniej z jednej strony. Następnie pochylamy się i układamy nasze długie wąskie kolorowe coś (dalej zwane chustą) nad karkiem, tak, aby oba jego końce zwisały na tej samej wysokości. Z dwóch pasm włosów i jednego końca chusty pleciemy warkocz dobierany, pamiętając, by dobierać tylko do pasm włosów, a nie do chusty. Zaczynamy nad karkiem i posuwamy się ku skroniom. Końcówkę związujemy normalnie i czynność powtarzamy z drugiej strony. Jeżeli warkocze nie są img_6531aidealnie równe, nie przejmujemy się tym. Przekładamy nad czołem jeden nad drugim, a wolne końce chowamy z tyłu i przypinamy wsuwkami. Następnie wpinamy kwiatki, starając się nimi w miarę możliwości zamaskować elementy konstrukcyjne, takie jak powiewające końce chusty, wsuwki i gumki.

img_6539a
Skończona fryzura

img_6561aJeżeli chcemy szybko upodobnić się do Fridy, potrzebujemy przede wszystkim charakteryzacji w obrębie brwi. W tym celu bierzemy szarobrązowy cień, skośny pędzelek i spiralną szczoteczkę i najpierw podkreślamy własne brwi, a potem dorysowujemy je sobie nad nosem. Jeżeli wasze naturalne brwi są jasne i wąskie, a nie macie doświadczenia w ich malowaniu, sądzę, że ten filmik będzie pomocny. Następnie za pomocą pędzelka pokrywamy przestrzeń pomiędzy brwiami pionowymi kreskami, na środku schodząc lekko ku dołowi. Jeżeli rysunek jest zbyt intensywny, przejeżdżamy po nim spiralną szczoteczką. Jeśli coś znalazło się zbyt nisko lub zbyt wysoko, zmazujemy to palcem. Jeśli chodzi o resztę makijażu, której w niniejszej instrukcji nie ma, bowiem z lenistwa trzecią brew dorabiałam sobie na gołej twarzy, nie szalejemy z oczami, bowiem dostępne w internecie zdjęcia Fridy Kahlo sugerują, że jeśli już coś podkreślać, to raczej usta.

To uczyniwszy, obwieszamy się biżuterią i idziemy olśniewać znajomych naszym przebraniem. Miłego igrania z zagrożeniami duchowymi!

Autorem zdjęć obrazujących proces wykonywania fryzury jest Mateusz, któremu niniejszym dziękuję za poświęcenie.

2 uwagi do wpisu “Przebranie na halloween — ilustrowany poradnik praktyczny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s