Rzeczy, których pod żadnym pozorem nie należy robić swojemu rodzeństwu i do których stanowczo zniechęcam

Dzisiejsza notka skierowana jest wyjątkowo do czytelnika dziecięcego i ma charakter wychowawczy. Jestem stuprocentowo pewna, że poniższe przykłady rzeczy, których pod żadnym pozorem nie należy robić swojemu rodzeństwu zadziałają niczym najlepsza przestroga i odwiodą rzeczonego czytelnika dziecięcego od takich czynności, jak również powstrzymają go od wymyślania podobnych psot.

Do sedna zatem — oto lista:

 1. Nie należy wiązać się samodzielnie skakanką, by następnie zacząć krzyczeć „Mamo, bo on mnie związał!”
 2. Jeżeli wskutek kolizji drogowej, w której się uczestniczy, z bagażnika lub przyczepy samochodu na drogę wylecą majtki siostry, nie należy tej siostrze wmawiać, że stanowią one dowód rzeczowy, którego pod żadnym pozorem nie należy stamtąd ruszać.
 3. Nie należy uświadamiać bratu, który jest zbuntowanym gimnazjalistą, że słuchane przez niego utwory punkowe mają podmiot liryczny, ponieważ każdy ma prawo do złudzeń, a bycie zbuntowanym gimnazjalistą jest wystarczająco trudne bez świadomości, że teksty ulubionych utworów mają podmiot i to w dodatku liryczny, zupełnie jak głupie wiersze o kwiatkach i ojczyźnie omawiane na polskim.
 4. Nie należy ustawiać siostrze zdjęcia Krystyny Pawłowicz jako zdjęcia kontaktu przy numerze narzeczonego.
 5. Nie należy przyklejać bratu kanapki ze serem pleśniowym do policzka tylko dlatego, że brat zdenerwował nas przy śniadaniu.
 6. Nie należy nazywać swojej siostry berserkiem tylko dlatego, że przykleiła nam kanapkę do policzka.
 7. Nie należy wrzeszczeć na cały korytarz przedszkolny „Moja siostra jest szczerbata!”.
 8. Nie należy stawać nad łóżeczkiem, w którym właśnie zasnął usypiany przez mamę braciszek, i zaczynać piszczeć.
 9. Nie należy zjadać bratu większej połowy Prince Polo.
 10. Nie należy przez następne dwie dekady wypominać siostrze, że zjadła nam większą połowę Prince Polo, a już zwłaszcza nie należy czynić tak po tym, jak w dniu naszych osiemnastych urodzin oddała nam ową większą połowę wraz z odsetkami.
 11. Po tym, jak noga siostry utknie między szczeblami krzesła, nie należy skutecznie przekonywać babci, że odpowiednim środkiem zaradczym będzie porąbanie rzeczonego krzesła siekierą.
 12. Jedząc na spółkę z siostrą frytki, nie należy celowo brać tych niepokeczupowanych i nurzać ich w keczupie, żeby siostra, która nie przepada za frytkami z keczupem, musiała wycierać pokeczupowane frytki o brzeg talerza.
 13. Nie należy upierać się, że to siostra namówiła nas na wsadzenie sobie w ucho fasolki i dopchnięcie jej koralikiem, podczas gdy to my sami byliśmy autorami tego genialnego pomysłu.

Obawiam się, że te trzynaście pozycji może nie wyczerpywać tematu. Mam jednak nadzieję, że czytelnicy, niekoniecznie dziecięcy, wesprą moje wychowawcze zapędy i podadzą inne sposoby, w jakie absolutnie nie powinno się dręczyć rodzeństwa.

4 uwagi do wpisu “Rzeczy, których pod żadnym pozorem nie należy robić swojemu rodzeństwu i do których stanowczo zniechęcam

 1. Szkoda tylko, że tak późno doszłaś do tego, czego nie należy robić rodzeństwu. Ileż to mniej razy słyszałabym „mamo bo on/ona mi…” gdybyś tę mądrość posiadła 25 lat temu. I aż się prosi żebym sporządziła listę, czego nie należy robić rodzicom… Np chować się w bagażniku w czasie jazdy, albo zasłaniać prowadzącej samochód mamusi oczu z okrzykiem „zgadnij kto to!”

  Polubione przez 2 ludzi

  • Kiedy to jest święta prawda, że ON MI. Z tym zdjęciem Pawłowicz to akurat było w ostatnią niedzielę (i na pewno nie miało związku z tym, że wcześniej chciałam mu przylepić naklejkę z Ferrero Rocher do czoła)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s