Polecam, Kobieta Lemur #5

Nie piszę ostatnio, bo mam wiele spraw na głowie, ale polecanek postanowiłam sobie nie odpuszczać, no bo co w końcu, kurczę blade. Przed wami zatem kolejna porcja godnych polecenia rzeczy.

Po pierwsze, teksty.

  1. O architektonicznych pamiątkach polskiej transformacji. Tekst krótki, ale odświeżający: zamiast typowej perspektywy makabrył i pastelozy mamy tu podejście historyczne: autorka podkreśla potrzebę zachowania niektórych budowli jako swoistej pamiątki tamtego okresu czy też świadectwa rozwoju polskiej architektury.
  2. O zespole Münchausena. Jest to, jak sądzę, tekst ważny i pożyteczny, bowiem po niedawnych doniesieniach prasowych o kobiecie, której wycięto trochę zdrowych narządów, społeczeństwo podzieliło się na zwolenników ukarania lekarzy i zwolenników ukarania pacjentki. Być może gdyby społeczeństwo ten tekst przeczytało, zrozumiałoby, że latanie i karanie kogo popadnie nie będzie tu szczególnie pomocne.
  3. O fenomenie braku pasty do zębów w łazienkach hotelowych. Dogłębna analiza przyczyn tego fascynującego zjawiska.

Po drugie, lokale gastronomiczne.

  1. Karakter. Po pierwszej wizycie mamy zamiar z bratową wracać tam i próbować wszystkich oferowanych tam muli, a prawdopodobnie również deserów. Póki co mogę polecić mule z szalotką, białym winem, czosnkiem i śmietaną oraz lody szczawiowe.
  2. Manzana, czyli lokal serwujący dania kuchni latynoskiej. Bardzo dobre jedzenie, acz ostrzegam, że ostrość ostra jest naprawdę porządnie ostra i wyciska łzy z ócz.

Po trzecie, przeżycia.

  1. Własny wieczór panieński, o którym więcej niebawem. Jest jak osiemnastka, tylko lepszy. To po prostu szalenie miłe, gdy koleżanki organizują coś na twoją cześć. I jeszcze dają ci opaskę z kocimi uszkami. W tej kategorii miało być coś jeszcze, ale wieczór panieński przyćmił wszystko.

A skoro przyćmił, to pora kończyć. Mam nadzieję, że wam również zdarzyło się coś godnego polecenia.

Jedna uwaga do wpisu “Polecam, Kobieta Lemur #5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s