Polecam, Kobieta Lemur #6

Ta notka jest opóźniona karygodnie. Próbowałam zacząć ją dziś pisać już dwa razy, ale najpierw mogłam, ale mi się nie chciało, a potem chciało mi się, ale nie mogłam. Taki już mój los. Do rzeczy zatem, nie ma co tracić czasu.

Po pierwsze, sprawy urzędowe.

  1. Polecam przede wszystkim załatwianie spraw w Urzędzie Miasta Krakowa na Wielickiej. Kolejki małe w porywach do żadnych, urzędniczki miłe i kompetentne, nic, tylko załatwiać.
  2. Podobnym uczuciem darzę Urząd Skarbowy na Wadowickiej, choć tam zjawisko kolejki akurat występuje i to niekiedy w dużym natężeniu. Podejrzewam, że wkrótce pojawi się czytelniczka lub czytelnik, aby podzielić się jakąś mrożącą krew w żyłach historią na temat jednego z tych urzędów, albo w ogóle jakiegokolwiek urzędu. Wszak cierpienie w tego typu placówkach to nasza narodowa tradycja. Przeczytam z zainteresowaniem, nie przestanę jednak twierdzić, że urzędy jako takie nie są złe, a te dwa najlepiej mi znane nawet dość milutkie.
  3. Jak wiadomo, urząd wymaga od nas czasem fotografii, ostatnio głównie tych biometrycznych, na których przeważnie wychodzi się jak recydywistka. Aby tego uniknąć, poszłam do zakładu Foto Bielec na placu Inwalidów. Była to dobra decyzja — wyszłam nader korzystnie i bez przestępczych skłonności.

Po drugie, teksty.

  1. Artykuł o kobiecie, która tworzyła miniaturowe sceny zbrodni do celów dydaktycznych. Piękne i fascynujące.
  2. Artykuł Magazynu Porażka o czasie pracy.
  3. I drugi, o wartości pracy. Oba warte przeczytania.

Po trzecie, różne.

  1. Szczecińska pościel Hayka. Dostaliśmy komplet w mech i prześcieradło w słomę (od różnych osób, które wybierały prezent niezależnie od siebie) w prezencie ślubnym. Jest ładna, zapewnia rzadko spotykaną możliwość wygodnego spania na jeżu, a ponadto jest bardzo miła w dotyku.
  2. Dodawanie zdjęć kota do postów na Facebooku. Nie sądziłam, że informacja o opóźnieniu notki może dostać jakiekolwiek lajki, tymczasem kot babci sprawił, że zyskała ich więcej niż przeciętna notka. Wiedziałam już wcześniej, że zdjęcia kotów to najlepsze, co można znaleźć w internecie, nie doceniałam jednak ich wpływu.

IMG_20170910_113443_617Dlatego tę notkę również kończę zdjęciem kota. Ma nadzieję, że przyniesie mi dużo wyświetleń.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Polecam, Kobieta Lemur #6

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s