Polecam, Kobieta Lemur #12

Może po prostu przyjmijmy, że ten dziesiąty jest datą przybliżoną, co? Rzadko mi się ostatnio udaje zdążyć. Nawet moja mama mówi ostatnio, że rzadko piszę i że koniecznie muszę napisać coś złośliwego, bo to lubi najbardziej. W polecankach nie ma jednak miejsca na złośliwości. W tym miesiącu nie ma go zresztą również na kategorie.

  1. Czy wiecie, dlaczego porównywanie bólu miesiączkowego do ataku serca jest nie na miejscu? Odpowiedź znajdziecie tutaj.
  2. A może interesuje was, jak wyglądają plany serialowych i filmowych mieszkań? Nie ma tu co prawda „Klanu”, ale nie można mieć wszystkiego.
  3. Albo dla odmiany chcecie się dowiedzieć, czy Christine de Pisan była feministką? Oto odpowiedź.
  4. A jeśli powyższe kwestie nie zaprzątają waszych głów, być może zastanawiacie się, dlaczego spóźnia się wam zegarek na kuchence? Jest to, jak się okazuje, kwestia polityczna.
  5. Jeśli zaś wasz zegarek na kuchence spóźnia się o pięć godzin od czasu, gdy dwa lata temu miałyście awarię prądu na osiedlu, a czytać nic nie macie ochoty, macie za to trzy wolne godziny, być może chcecie posłuchać o tajemniczej śmierci dziewięciorga młodych ludzi? Jeśli tak, proszę bardzo. Twórczyni mówi nieco rozwlekle i nadużywa słowa „sytuacja”, co może niektórych irytować, mnie jednak nie przeszkadza, a wręcz na swój sposób uspokaja.

Mam nadzieję, że niniejsze polecanki przypadły wam do gustu. A także, że kolejna notka ukaże się wcześniej jak za dwa tygodnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s